Hakkımızda

1918 Yılından Günümüze

1918’den beri Beyoğlu Balık Pazarında İstanbul’da ilklerden olan Şütte salam sosis imalat ve satış mağazası, zamanının en ünlü şarküteri mekanı olmuş, nostaljik ve değişmeyen lezzetiyle bugüne kadar süregelmiştir.

O zamanlarda Şütte ürünlerini tüketen kesim genelde Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Şişli, Nişantaşı ve daha sonraları ise Etiler ve civarında yaşayan yazarlar, ressamlar, sanatçılar, yurt dışına aşina olan kişiler ve yemesini içmesini seven gurme kimselerdi. İlerleyen zamanlarda müşteri portföyümüzün çoğalması (gerek toptan gerekse perakende) ve Balık Pazarı Mağazamızda aşırı müşteri talebine karşılık yeterli hizmet verilememesi, bizi servis kalitesini yükseltmek adına muhtelif semtlerde franchising verme yoluna yöneltmiştir. İlk şubemiz Kızıltoprak’ta açıldı. Daha sonra sırasıyla Caddebostan, Teşvikiye, İzmir, Bodrum, Etileri Yeniköy ve Kemerburgaz’da şubelerimiz açıldı. Ülkemizde zamanla açılan büyük süpermarketler, şarküterilerin o eski popülaritesini azaltmıştır. Buna paralel olarak müşteri profili de aynı oranda değişmiştir. Ancak süpermarketlerde aynı ürünlerin değişik markalar altında satılması bu ürünlerin hızlı tüketilmesini engellediği gibi nefasetlerini kaybetmelerine sebep olmaktadır. Şütte olarak biz ürünlerimizin süpermarketlerden ziyade taze bir şekilde butik şarküterilerde ve şubelerimizde satılmasını tercih ediyoruz. Kendi imalatımız olan ürünlerin tamamı dana, piliç ve hindi etinden oluşmaktadır.

Ürünlerimizde Domuz eti ve yağı kesinlikle kullanılmamaktadır.

Şirket olarak bizim için en önemli ilke kaliteden asla taviz vermemektir. Şütte’yi buralara getiren bir diğer özelliği ise müşteri odaklı çalışmasıdır ki bu da markamızın ülke çapında butik olarak tanınmasını sağlamıştır. Bu doğrultuda müşteri portföyümüzde 5 yıldızlı oteller, seçkin kafeler, restoranlar, şarküteriler mevcuttur.

Kalite Politikamız

Şarküteri Sektörününün Öncüsü

1918’den başlayarak günümüze kadar gelen süreçte Şütte lezzet kalitesini daima en ön planda tutmuştur. Gerek kullanılan et seçiminde(dana,hindi,piliç) gerekse baharat seçiminde titizlikle davranılmaktadır. Sizin için ürettiğimiz özel salam,sosis,jambon,sucuk ve pastırma kuruluştan günümüze kaliteden ödün vermeden devam etmektedir…

İnsan Kaynakları

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Şütte başarıya giden yolda ekibinin performans ve yetkinliklerinin en önemli taşlardan biri olduğunun bilinciyle, doğru adayları doğru pozisyonlara yerleştirmek için özenli ve titiz bir işe alma prosedürü uygulamaktadır. Şütte iş başvurularını internet aracılığıyla kabul edip, yine aynı aracılıkla tek tek cevaplamaktadır.

Açık pozisyon olduğu durumlarda, uygun adaylar merkez ofise görüşmeye çağırılmakta, ilk görüşme şirket yetkilileri tarafından yapılmakta, görüşme olumlu sonuçlanırsa ilgili birimin sorumlusuyla ikinci görüşme yapılmaktadır. Aday uygun bulunursa şirket yetkilileri tarafından yapılan iş teklifinde pozisyonla ilgili tüm bilgiler kendisine verilmektedir, adayın teklifi kabulünden sonra işe giriş işlemlerine başlanmaktadır.

ŞÜTTE’li olmaktan gurur duyan, yeniliklere ve değişimlere açık, tutkulu, enerjik, motivasyonu yüksek, kendini ve işini geliştirmeyi hedefleyen, rekabetçi çalışma şartları ve gelişim fırsatı elde edebilen çalışanların olduğu, en çok çalışılmak istenilen bir işyeri olmak temel amacımızdır.

Hakkımızda | Şütte